Pierwszoklasiści w Urzędzie Miejski

wizyta w um 20W czwartek, 9 października br., pierwszoklasiści naszej szkoły uczestniczyli w lekcji Wiedzy o Społeczeństwie, która odbyła się w Urzędzie Miasta Radzionków. 

W sali sesyjnej powitał nas burmistrz miasta, pan dr Gabriel Tobor i opowiedział nam co nieco o ogólnej pracy urzędu. Rozdał nam też zakładki do książek upaniętniające zakończenie pierwszego etapu modernizacji budynku, po byłym dworcu kolejowym, dla stałej ekspozycji pn. "Deportacje Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku". 

 

Bardziej szczegółowych informacji o funkcjonowaniu urzędu dowiedzieliśmy się od pana Jarosława Wrońskiego, który jest pełnomocnikiem ds. Współpracy Miasta Radzionków z Organizacjami Pozarządowymi.                                               

Na nasze pytania odpowiał radny i nasz nauczyciel mgr Marek Minas. Podczas tej lekcji dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat pracy UM, lecz również jak, gdzie i jaką sprawę mieszkaniec tego miasta może w nim załatwić. 

Bardzo dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta oraz naszym wychowawcą- panu Minasowi i pani mgr Annie Kandzi za zorganizowanie lekcji.

Naszą wizytę możecie zobaczyć w szkolnej fotogalerii. 

Daria Mrowiec kl. I B