Licealiści z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie

biblioteki regalW ramach zajęć z edukacji czytelniczo - medialnej uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie. Pani Dyrektor biblioteki zapoznała uczniów z regulaminem biblioteki i jej warsztatem informacyjnym. Pani Ilona nauczyła zasad efektywnego korzystania z katalogów tradycyjnych oraz sprawnego poruszania się pomiędzy

regałami bibliotecznymi.

Odszukanie książki wśród kilkunastu tysięcy woluminów to nie lada sztuka. Najciekawsze dla licealistów, co nie jest niespodzianką, okazało się poruszanie po katalogach komputerowych. Uczniowie wyszukiwali książki według różnych kryteriów: nazwisko autora, tytuł oraz hasło przedmiotowe. 

Dzięki dobrej organizacji przestrzeni z wolnym dostępem do zbiorów, z miejscami do pracy  indywidualnej i grupowej, do czytania prasy i do odpoczynku, biblioteka stanowi doskonałe miejsce do spotkań i spędzania wolnego czasu oraz zachęca do korzystania ze swoich zbiorów. Dziękujemy pani Dyrektor za zaproszenie.

mgr Barbara Dziembała bibliotekarz szkolny