Na wykładach w "Andaluzji"

wyklad23 października br. uczniowie klasy 1 B  pedagogiczno-psychologicznej uczestniczyli w IV edycji Spotkań z Psychologią w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. Tematem przewodnim była myśl: "Ciało domaga się ducha". 

Wykład inauguracyjny poprowadziła pani mgr Alicja Grzesiak- terapeutka, autorka poradników  psychologicznych z Warszawy, która skupiła się na tym, jak stan psychiczny człowieka wpływa na jego zdrowie fizyczne.

Dowiedzieliśmy się, iż lewa półkula mózgu skupia się na EGO jednostki, jej ciele, co musi oraz co trzeba. Prawa natomiast koncentruje się na wewnętrznym " ja" duszy, co osoba chce, pragnie, o czym marzy. 

Drugi wykład pt. "Seks, pieniądze i inne uzależnienia" poprowadził pan mgr Wojciech Twardowski- psycholog i psychoterapeuta z Tarnowskich Gór. Omawiał problem uzależnienia na przykładzie hazardu, shoppingu oraz cyberseksu. Człowiek wpada w te oraz inne z chęci poszukiwania przyjemności, a co za tym idzie pozbywa się uczucia dyskomfortu.

Dużo dowiedzieliśmy się podczas tego spotkania. Bardzo dziękujemy pani dyrektor mgr Danucie Minas oraz pani psycholog mgr Magdalenie Pietrzyk za zorganizowanie wycieczki. 

Daria Mrowiec kl. I B


w1 w2

w4 w3