Z wizytą w Ochronce

ochronka12 listopada br. kilka osób z klasy pierwszej B wraz z panią dyrektor odwiedziło Parafialną Ochronkę Charytatywną w Piekarach Śląskich. Siostry zakonne, które ją prowadzą bardzo ucieszyły się z naszej pomocy.

Bywające w Ochronce osoby mają od 2 do 26 lat, więc rozbieżność wiekowa jest duża. Istnieje możliwość zjedzenia tam posiłku, odrobienia lekcji, jak i zabawy oraz korzystania z komputera. Część podopiecznych pochodzi z rodzin dysfunkcyjnych, niektóre zaś są upośledzone. Lecz poświęcając im czas, można było zaobserwować ich pasje oraz chęci do współpracy.

 Magda i Beata rysowały z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ja i Adrianna pomagałyśmy Wiktorii i jej siostrze Karolinie napisać kilka zdań o niepodległości na język polski. Patrycja natomiast wraz z ośmioletnim Mateuszem spacerowała wokół boiska oraz pilnowała sześciu chłopaków grających w piłkę nożną.

Ta wycieczka pokazała nam jak ważne są instytucje takie jak właśnie Ochronka pomagająca innym. Za zorganizowanie tego wyjazdu dziękujemy bardzo Pani dyrektor mgr Danucie Minas.

Daria Mrowiec kl. 1 B


ochronka1

ochronka2

ochronka3

ochronka4

ochronka5

ochronka6