Pierwsze radzionkowskie pieczenie pierników

Mikołajki, 6 grudnia br. w naszym liceum odbyło się pieczenie świątecznych pierników.

W godzinach od 9 do 13 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjum wykrawały z masy pierniki. Miały one do dyspozycji dwie sale, w których chętnie pomagali uczniowie liceum z klasy I B. Duża ilość blach szybko zapełniła się różnymi kształtami i wielkościami ciastek oraz pojechała do pieczenia.

Podczas wypiekania słodkości uczestnicy zostali zaproszeni do brania udziału w zabawach zorganizowanych na sali gimnastycznej oraz na karaoke w auli szkoły, czym zajęły się klasy IIa i IIb.

W holu budynku dziewczyny z kasy III B przygotowały "grzaniec". Była również możliwość spotkania Mikołaja przechadzającego się po korytarzu, który rozdawał cukierki.

Czas oczekiwania minął więc nadzwyczaj szybko.

Do ozdabiania swoich wypieków dzieci miały do dyspozycji lukry, różnego rodzaju posypki, orzechy, wiórki kokosowe, płatki migdałów i wiele innych rzeczy.

Każde z nich wkładało wiele wysiłku, by to ich piernik okazał się później najpiękniejszy i zwyciężył w konkursie na najlepszy radzionkowski piernik, w swojej kategorii wiekowej.

Część udekorowanych ciastek dzieci zabrały do domu, natomiast pozostałe trafią na świąteczny jarmark.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc "Piekarni Cukierni - Pietryga", bez której ta impreza by się nie odbyła oraz dyrekcji i uczniom naszego liceum za włożoną pracę i wysiłek w organizację.

Daria Mrowiec kl. I B