JARMARK W RADZIONKOWIE

Już po raz kolejny uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie  wzięli udział w organizowanym przez Urząd Miasta Jarmarku Adwentowym. Podczas trzech dni trwania jarmarku licealiści  pod opieką nauczycieli przygotowali coś dla duszy i ciała. Zgromadzonych przy scenie ludzi, częstowano pierniczkami, specjalnie przygotowanymi na tę okazję. A w niedzielę serwowano barszcz „Romana”, który cieszył się dużą popularnością.

 Na stoisku można było kupić własnoręcznie zrobione przez naszą, zdolną młodzież ozdoby świąteczne i choinkowe. Sukcesem okazał się także sobotni występ  zespołu taneczno-wokalnego . O godzinie 18.00 w spektaklu słowno-muzycznym przygotowanym przez Izabelę Pischka pod tytułem „Co dajesz światu” - obok siebie wystąpili uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszego liceum. Uczennica Julia tanecznie przedstawiła historię „dziewczynki z zapałkami”, Karolina i Wojtek wygłosili refleksje filozoficzne na temat życia i jego piękna. Zespół wokalny: Vanessa, Marta, Sonia, Natalia, Patrycja, Wiktoria i Patryk, wspierany przez panie profesorki: Celinę Napieraj, Karinę Kalus i Annę Mikutrę, skutecznie zachęcał widzów do wspólnego śpiewania piosenek bożonarodzeniowych.

Przesłaniem artystów  było stwierdzenie, że najlepsze prezenty ukryte są w naszych sercach. Każdy z nas w tę cudowną noc powinien zatrzymać się i zapytać, co daję od siebie innym? 

Po występie dyrektor liceum Danuta Minas wraz z Ewą i Janem Pietryga, właścicielami firmy „Piekarnia Cukiernia Pietryga”, wręczyli nagrody uczestnikom konkursu pieczenia pierników. Konkurs odbył się 6 grudnia w Mikołajki w naszym liceum. Nagrody wręczono w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i torby pełne łakoci. Szczególne wyróżnienie otrzymał Marek Minas za inwencję twórczą.