Sherlock Holmes i Tajemniczy Skarb

holmsW dniu 28 stycznia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie odbył się dzień z Sherlockiem Holmesem. Na tą okazje zostali zaproszeni gimnazjaliści z Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i Radzionkowa, przybyło ok. 45 osób.

Gościem specjalnym był profesor Jacek Mydla z Instytutu Kultu i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosił krótki wykład na temat fenomenu Sherlocka Holmesa. Po wykładzie uczestnicy usłyszeli biografię słynnego detektywa, na podstawie której rozwiązywali quiz.

Młodzież licealna przedstawiła krótkie scenki z detektywem w roli głównej. Następnie w grupach 3-, 4-osobowych wykonywali zadania logiczne, po wykonaniu których mieli znaleźć odpowiedź na pytanie dotyczące jednego z opowiadań Sir Arthura Conan Doyle’a. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obejrzeli film, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Wszyscy dobrze się bawili. Zapraszamy na kolejne spotkania ze sławnymi postaciami.

Karina Kalus