KONKURS RECYTATORSKI „LA DONNA É MOBILE”

la donna6 marca bieżącego roku w radzionkowskim ogólniaku odbył się Trzeci Tematyczny Konkurs Recytatorki „La Donna è Mobile” objęty patronem Burmistrza Miasta Radzionków oraz Dyrektora Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie. Tematyka konkursu była poświęcona kobiecie.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z gimnazjów w Bytomiu, Piekarach Śląskich, Radzionkowie i Tarnowskich Górach. Każdy z uczestników zaprezentował wysoki poziom recytatorski i zagwarantował wszystkim widzom niesamowite wrażenia.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy zasługiwali na nagrodę. Po długich obradach komisji podjęto jednogłośnie decyzję, kto stanie na podium. Pierwsze miejsce przyznano Bartoszowi Niewiadomskiemu z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie za świetny dobór repertuaru oraz wspaniałą interpretację utworu K. Makuszyńskiego pt. „Bezgrzeszne lata”. Drugie miejsce zajęła Nikola Rogaczewska - uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach - za emocjonujące przedstawienie fragmentu książki Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Trzecim miejscem nagrodzono Olafa Łukomskiego, który powalił na kolana damską część widowni ogólnym wyrazem artystycznym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej edycji.

Monika Gregorczuk