Studniówka 2015 - sprawozdanie

100dni

30 stycznia 2015 roku był bardzo ważną datą dla uczniów i uczennic klas trzecich radzionkowskiego liceum. Po trzech latach zmagań z ciężką nauką tegoroczni maturzyści mieli dogodną okazję do zabawy na studniówkowym balu. Była to długo wyczekiwana chwila, która pozwoliła zapomnieć o stresie, związanym z egzaminem.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły bal maturalny odbył się w sali balowej „Alfa” w Mierzęcicach. Uroczyste rozpoczęcie zabawy miało miejsce o godzinie 20.00. Dagmara i Paweł mieli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych. Następnie  Pani dyrektor Danuta Minas, wygłosiła swoje przemówienie i oficjalnie rozpoczęła studniówkę. By tradycji stało się zadość uczniowie klasy IIIa i IIIb zatańczyli wspólnego poloneza. Po tańcu mogliśmy w końcu odetchnąć i podziwiać część artystyczną w wykonaniu naszego kolegi Fryderyka Niewolika. W ramach podziękowań za poświęcony nam czas, nauczyciele zostali obdarowani kwiatami i szczerymi życzeniami. W następnej kolejności uczniowie i grono pedagogiczne zasiedli do pięknie zastawionych stołów. Nadeszła chwila na kolację i inne przepyszne dania.
W końcu mogliśmy oddać się szalonej zabawie. Na parkiecie pojawiły się wszystkie pary oraz nauczyciele. Sala mieniła się od kolorów pięknych sukienek i eleganckich garniturów maturzystów. Zabawa została uwieczniona przez kamerzystę i fotografów. Zgromadzeni  dobrze bawili się zarówno przy wolnej jak i szybkiej muzyce. O północy odbyła się powtórka poloneza, którą nasi uczniowie wykonali ubrani w różnorakie stroje i przebrania. Wszyscy w świetnych humorach i z uśmiechem na twarzy przystąpili do bieganego poloneza. Nasi maturzyści wytrwale bawili się do 5 nad ranem.

Była to niezwykła i  niezapomniana noc.  Studniówka była bardzo istotnym wydarzeniem w życiu trzecioklasistów. Bal jak i całe trzy lata liceum zostaną w pamięci każdego  z nas. Będą wspominane bardzo ciepło i z sentymentem. Zdjęcia z naszej Studniówki do obejrzenia w galerii szkolnej.

K&K