Zabawa z okazji pożegnania zimy i powitania wiosny w przedszkolu "Pod Topolą"

logo loUczniowie klasy III a radzionkowskiego ogólniaka zorganizowali w piątek 20 marca bieżącego roku dla Wszystkich Przedszkolaków z Przedszkola pod Topolą zabawę z okazji pożegnania zimy i powitania wiosny. Do Liceum przyszły dzieci z grupy Biedronek, Marynarzy, Deszczowych Ludków, Gromadki Puchatka, Smerfów i Krasnoludków. Imprezę prowadziła Ola Stasiczek – Pani Zima oraz Wiola Wójcik – Pani Wiosna. Ola opowiedziała dzieciom o zwyczaju topienia Marzanny, a każda grupa miała okazję pokolorować „swoją” Marzannę. Trzeba przyznać, że kolorowanki były przepiękne :-).

Po zrobieniu prac plastycznych rozpoczęły się zabawy i konkurencje sportowe. Pierwsza konkurencja polegała na rzuceniu woreczka z grochem do obręczy, kolejna na przejściu z woreczkiem grochu na głowie pomiędzy pałeczkami, ostatnia -  na rzuceniu woreczkiem jak najdalej. Po zakończonych zawodach na  każde dziecko czekała słodka niespodzianka, czyli cukierki, a na pamiątkę - wiosenna kolorowanka. Czas upływał nam we wspaniałej i miłej atmosferze, przy słuchaniu wesołych piosenek o wiośnie. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach i wykazywały się wielką kreatywnością oraz pomysłowością. Wspaniałe chwile uwieczniała nasza koleżanka robiąc fantastyczne zdjęcia.
Razem z dziećmi oraz Panią Zimą i Panią Wiosną bawili się licealiści -  Natalia, Edyta, Joasia, Wojtek, Ola i Julia.
Do zobaczenia za rok!

Joanna Kimel