III edycja Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „English 4 Geeks” za nami

logo English 4 Geeks small

17 marca 2015r. radzionkowskie liceum gościło młodzież gimnazjów powiatu tarnogórskiego - 
uczestników III edycji konkursu języka angielskiego „English 4 Geeks”. Patronat honorowy konkursu objął Burmistrz Miasta Radzionków. Zgodnie z tradycją, tegoroczny  „English 4 Geeks” przybliżył uczestnikom konkursu sylwetkę jednego z najbardziej uznanych brytyjskich pisarzy i przebiegał pod hasłem ”Nie taki Szekspir straszny”.

 geek4 geek3 geek5 

Konkursowa rywalizacja
Do konkursu przystąpiło 63 gimnazjalistów z Tarnowskich Gór, Swierklańca, Ożarowic i Radzionkowa. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego oraz znajomością faktów z życia Williama Szekspira, a także znajomością treści dzieł  „Romeo i Julia” oraz „Makbet”.
Laureaci: I miejsce - Aleksandra Redkiewicz, Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, II miejsce -  Izabela Słota, ZSPG w Radzionkowie, III miejsce - Oliwia Poloczek, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach.
Wyróżnienie: Magdalena Hanzel, ZSPG w Radzionkowie. Gratulujemy!

geek1 geek2 geek6

Bliżej Szekspira
Oprócz konkursu, uczestnicy mieli okazję zobaczyć uznanych brytyjskich aktorów szekspirowskich w słynnych  scenach,  kiedy Romeo, spadkobierca rodziny Montekich z Werony, i Julia Capulet wyznają sobie miłość, oraz kiedy trzy wiedźmy  przepowiadają bohaterskiemu Makbetowi, iż zostanie królem Szkocji. Realizacje telewizji BBC wprowadziły młodzież  w świat Williama Szekspira,
Gimnazjaliści odbyli też krótką wycieczkę do miejsc nierozłącznie związanych z pisarzem – do londyńskiego teatru „The Globe”, oraz Stradford-upon-Avon, miejsca urodzin Williama Szekspira, po czym wzięli udział w  quizie opartym na obejrzanym filmie.

Gimnazjaliści na scenie
III edycja konkursu  „English 4 Geeks” zakończyła się przedstawieniem sztuki „Romeo i Julia” na scenie radzionkowskiego liceum. W role bohaterów sztuki wcielili się przedstawiciele gimnazjów, a ich realizacja spotkała się z żywym odbiorem kolegów i nauczycieli na widowni. Wszystkim towarzyszyła świetna zabawa, aktorom, publiczności i organizatorom – młodzieży radzionkowskiego liceum.

geek8 geek7 geek9

geek10 geek11 geek12

geek12 geek14 geek15

geek16

„4th English 4 Geeks”
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w trzeciej edycji Regionalnego Konkursu  Języka Angielskiego „English 4 Geeks” i zapraszamy do radzionkowskiego liceum za rok.

Ewa Klimkowicz