DNI OTWARTE RADZIONKOWSKIEGO OGÓLNIAKA

dzien otwarty 201519 marca Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów. Jak co roku, nauczyciele i licealiści bardzo zaangażowali się w przygotowanie imprezy. Podczas tego wyjątkowego dnia uczniowie szkół gimnazjalnych mieli okazję poznać każdy zaułek sześćdziesięciotrzyletniej szkoły.

 

Gimnazjaliści dowiedzieli się, że radzionkowski ogólniak to szkoła, który cały czas się rozwija, dając uczniom szanse brania udziału w różnych międzynarodowych programach. Tego dnia  przygotowano wiele konkursów, zaczynając od Konkursu Piosenki Niemieckiej po emocjonujące rozgrywki piłki siatkowej. Mniej aktywnych gości zaproszono do  poznania świata wody przy stanowisku Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Gimnazjaliści mogli cofnąć się w czasie wstępując do przedwojennej kawiarenki literackiej lub  zwiedzając skromne, ale unikatowe muzeum PRL-u, które powstało między innymi dzięki Grupie Rekonstrukcji Historycznej. Ponadto uczniowie szkół gimnazjalnych – wzmocnieni słynną „zupą Romana” - mieli możliwość przeżyć zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny przygotowany przez licealistów.

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy młodzież gimnazjalną naszą szkołą poprzez atrakcyjną ofertę edukacyjną placówki, jak i również samą jej atmosferę.
Widzimy się we wrześniu!

Monika Gregorczuk