Dwudniowe warsztaty historyczno- geograficzne w Turzy

W dniach 8.-9.czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w warsztatach historyczno- geograficznych w Turzy koło Taniny. W programie znalazło się podążanie według starych i współczesnych map śląska, czytanie dokumentów pisanego alfabetem neogotyckim, próba napisania tekstu pismem handschrift. Udało się także wykonać oszczep i miotacz używany u schyłku paleolitu.

Nie mogło oczywiście zabraknąć "zupy Romana" (żurek z ogniska), trekkingu rzeczną doliną i nocnej wycieczki do lasu ! Całej wyprawie towarzyszył szkolny pies- Leon.
Serdeczne podziękowania składamy Ośrodkowi Szkoleniowo- Usługowemu "RAJD" za pomoc w ogranizacji dowozu uczestników na miejsce. Organizatorami i opiekunami warsztatów byli nauczyciel historii, mgr Marek Minas oraz nauczyciel geografii, mgr Roman Holewa.