ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Dwudniowe warsztaty historyczno- geograficzne w Turzy

W dniach 8.-9.czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w warsztatach historyczno- geograficznych w Turzy koło Taniny. W programie znalazło się podążanie według starych i współczesnych map śląska, czytanie dokumentów pisanego alfabetem neogotyckim, próba napisania tekstu pismem handschrift. Udało się także wykonać oszczep i miotacz używany u schyłku paleolitu.

Nie mogło oczywiście zabraknąć "zupy Romana" (żurek z ogniska), trekkingu rzeczną doliną i nocnej wycieczki do lasu ! Całej wyprawie towarzyszył szkolny pies- Leon.
Serdeczne podziękowania składamy Ośrodkowi Szkoleniowo- Usługowemu "RAJD" za pomoc w ogranizacji dowozu uczestników na miejsce. Organizatorami i opiekunami warsztatów byli nauczyciel historii, mgr Marek Minas oraz nauczyciel geografii, mgr Roman Holewa.