IX Dni Miasta Radzionków

W dniach 12-15.czerwca w naszym mieście odbyły się IX. Dni Miasta Radzionków. Tradycyjnie rozpoczęły się one korowodem, który wyruszył od ulicy Gwarków natomiast zakończył się przy ulicy Śródmiejskiej. Po pochodzie uczniowie, nauczyciele i pracownicy,a także Stowarzyszenie "Przyjaciele Liceum", Liceum Ogólnokszałcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie zorganizowali festyn szkolny, na który przybyli wcześniej zaproszeni goście.

Na początku burmistrz miasta, dr Gabriel Tobór oraz Prezes Stowarzyszenia "Przyjaciele Liceum" i nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, mgr Anna Kandzia wręczyli nagrody dla laureatów Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Były zabawy dla dzieci w ogrodzie szkolnym, malowanie twarzy, "zupa Romana" (grzybowa i żurek), pyszne ciasta, a także występ utalentowanych artystycznie uczennic, Darii Szulc- pokaz akrobatyczny oraz Julii Wolfgarth- taniec bollywood, a także kabaret przedstawiony przez Oliwię Miś i Natalię Feliks. Mogliśmymy także oglądać pokaz pirotechnicny połączony z kursem pierwszej pomocy w wykonaniu naszych absolwentów. Ponadto można było wziąć udział w warsztatch Bokahsi zorganizowanym przez SOB czy zrobić sobie zdjęcia w zabytkowym motocyklu. Zwięczeniem wieczoru był występ zespołu muzycznego- "Koders".
Głównymi organizatorami IX. Dni Miasta był Urząd Miasta Radzionków. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia i przybyłym gościom. Atmosfera jak zawsze była wspaniała. Zapraszamy za rok !