Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26. czerwca zakończył się rok szkolny 2014/2015. Najpierw cała społeczność uczestniczyła w mszy świętej w intencji szkoły, uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków w Kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie, której przewodniczył ksiądz- katecheta mgr Andrzej Trzeciak. Następnie w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich odbyła się uroczysta akademia, prowadzona przez Nicole Cieplik i Annę Stonawską.

Uczniowie klas pierwszych i drugich podziękowali nauczycielom za ciężką pracę włożoną w nauczanie i wychowanie, wręczając piękne gerbery i róże. Natomiast Pani Dyrektor, mgr Danuta Minas wręczyła świadectwa z wyróżenieniem najlepszym uczniom oraz inne nagrody. Oficjalnie ogłosiła również zakończenie roku szkolnego, życząc przy tym wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Podczas uroczystości mogliśmy wysłuchać pięknie wyrecytowane wiersze śląskiego poety Eichendorfa (w przekładzie ks. Jerzego Szymika) w wykonaniu Izabelii Flajszer, Beaty Dudek, Oliwii Mańki i Patrycji Giery. Dodadkowo w częsci artystycznej wystąpiły Katarzyna Renka i Dorota Kandzia, które zaprezentowały kabaret "Zmiana nazwiska". Zwieńczeniem akademii była piosenka w wykonaniu Marii Kamińskiej, Patrycji Gzel i Izabelii Flajszer. Akademia została zrealizwoana pod przewodnictwem mgr Anny Kandzi, mgr Marka Minasa oraz dr Izabelii Pischka. 

Najlepszą uczennicą w szkole została Marta Wysypoł (kl. IIa)- średnia ocen 5,63.

Najlepszą klasą w szkole została klasa Ib (wychowawca: mgr Marek Minas)- za najwyższą średnią oraz najlepszą frekwencję. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych, słonecznych oraz bezpiecznych wakacji. 

Do zobaczenia !