Rykowsiko 2015

W czwartek i piątek, 24. i 25. września uczniowie radzionkowskiego ogólniaka po raz kolejny wybrali się na rykowsiko do Pawełek. Jest to już tradycja naszej szkoły. Jak zawsze wydarzenie zainteresowało głównie pierwszoklasistów, którzy nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć w takim wyjeździe. Oczywiście byli zachwyceni ! Wycieczka rozpoczęła się od dotarcia do Herbów Nowych, skąd przeszliśmy do Pawełek. Po krótkiej przerwie w ośrodku "Caritas" ruszyliśmy do lasu, gdzie do późnych godzin wieczornych wsłuchiwaliśmy się w odgłosy godowe jeleni europejskich. Rozpaliliśmy również ognisko nad jeziorem. Po ekscytującej nocy wyruszyliśmy w drogę powrotną do Herbów Nowych, a stamtąd do Radzionkowa.

 

Mamy nadzieję, że w tym samym składzie spotkamy się za rok!

Organizatorami i opiekunami wyjazdu byli: nauczyciel geografii, mgr Roman Holewa oraz nauczyciel historii, mgr Marek Minas.