Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

11990564 883180501737824 230910250743669987 nWtorek, 13. października był dniem wyjątkowym dla Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Od wielu dni uczniowie, nauczyciele i pracownicy przygotowywali się do obchodów Dnia Edukacji Narodwej. Ukoronowaniem dnia była akademia przygotowana przez uczniów, pod kierunkiem mgr Anny Mikutry oraz dr Izabelii Pischka.

Pani Dyrektor, mgr Danuta Minas wręczyła Nagrody Dyrektora dla Uczniów w kategoriach: nauki politechniczne, przyrodnicze, humanistyczne i języki obce nowożytne. Uczniowie złożyli podziękowania nauczycielom za trud pracy, życząc tym samym dalszych sukcesów zawodowych. Wręczyli bukiety i gerbery. Następnie głos zabrał gość specjalny, Burmistrz Miasta Radzionków, dr Gabriel Tobor. Przypomiał istotę zawodu nauczyciela oraz złożył życzenia Gronu Pedagogicznemu. W imieniu Rady Rodziców kwiaty i życzenia złożył przewodniczący, pan Damian Mrowiec. Na uroczystości przemawiał również Dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie i Radzionkowie, dr Paweł Kojs. Nasza szkoła od pięciu lat aktywnie współpracuje ze Śląskim ogrodem Botanicznym. Na akademię przybyli również byli nauczyciele Naszego LO- mgr Zofia Ferdin oraz mgr Józef Tyrol. 

 

W części artystycznej można było zobaczyć pierwszy występ klasy teatralno- filmowej, która przedstawiła skecze i piosenki. Był to zdecydowanie udany debiut. 
Życzymy Im kolejnych sukcesów !

Cała społeczność składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.