Przedstawienie "Santo Subito" w naszej szkole

santo subitoWe wtorek, 27. października nasza szkoła miała okazję gościć przedstawicieli Polskiego Teatru Historii w Mikołowie. Wystawili oni przedstawienie pt. "Santo Subito". Zaledwie 3 osoby stworzyly wyjątkowy klimat na scenie, dzięki ktoremu możliwe było przeniesienie sie w rzeczywistość życia Wielkiego Świętego- Papieża Jana Pawła II.

"Santo Subitoto spektakl muzyczny, który za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Karola Wojtyły. Historię opowiadają trzy anioły, które spotykając się wspominają życie i czasy pontyfikatu Papieża - Polaka św. Jana Pawła II. Od momentu premiery spektakl został zagrany w ponad trzystu kościołach na terenie całej Polski, ale także na festiwalach, w szkołach, instytucjach kulturalnychNarracje spektaklu prowadzą trzy anioły: Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła II…"
(źródło: strona internetowa Polskiego Teatru Historii)

Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia stwierdzili, że spektakl był bardzo realistyczny i przybliżył im postać Karola Wojtyły.

Oprócz naszych uczniów mieliśmy okazję również gościć zaprzyjaźnione Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie oraz ZSPG w Radzionkowie- Rojcy. Dziękujemy za świetnie spędzony czas !

Organizatorką przedsięwzięcia w naszej szkole była nauczycielka języka polskiego, mgr Anna Mikutra.