"Mikołajkowe łakocie", czyli konkurs na najładniejszy świąteczny piernik

piernikiW sobotę, 5. grudnia w naszym LO po raz drugi odbędzie się akcja pt. "Mikołajkowe łakocie", czyli konkurs na najładniej udekorowany świąteczny piernik.

W przed dzień kalendarzowych Mikołajek zapraszamy Dzieci i Ich Rodziców, a także sympatyków i wszystkich zainteresowanych w godzinach od 9.00 do 13.00.

Oprócz głównej atrakcji czeka wiele ciekawych zajęć !

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i kultywowania tak pięknej tradycji.

Regulamin można znaleźć poniżej, na stronie Urzędu Miasta Radzionków oraz na naszym facebooku.

Organizatorem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie i Piekarnia- Cukiernia "Pietryga" w Radzionkowie.

REGULAMIN KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY ŚWIĄTECZNY PIERNIK

I. ORGANIZATOR.

Piekarnia Pietryga w Radzionkowie, ul. św. Wojciecha 29

oraz

Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie, Plac Jana Pawła II nr 8, tel/fax: 32 286 62 51, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

II. MIEJSCE I TERMIN KONKURSU.

Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie, 5 grudnia 2015, w godzinach 9.00 – 13.00.

III. CELE KONKURSU.

1. Wzbudzanie zainteresowania kulturą i tradycją świąteczną.
2. Upowszechnianie tradycji pieczenia świątecznych pierników
3. Wymiana pomysłów i doświadczeń w tradycji świątecznej.

IV. UCZESTNICY KONKURSU.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli.

V. ZASADY UCZESTNICTWA.

1.Zapraszamy wszystkie chętne dzieci (wraz z rodzicami) oraz młodzież. Każdy uczestnik akceptuje niniejszy Regulamin i wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz upublicznienie wizerunku w celach konkursowych.
2. Formowanie i ozdabianie ciasta będzie miało miejsce w Liceum Ogólnokształcącym w Radzionkowie, natomiast upieczeniem pierników zajmie się Piekarnia Pietryga przy ul. Wojciecha 29 w Radzionkowie.

VI. OCENA I OGŁOSZENIE WYNIKÓW.
Prace oceniane będą w różnych kategoriach wiekowych:

1. - przedszkole i szkoła podstawowa: klasy I-III,
    - szkoła podstawowa: klasy IV-VI,
    - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne .

2. Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja pod przewodnictwem Mistrza Jana Pietryga, która będzie brała pod uwagę: kształt piernika, estetykę wykonania, ogólny wyraz artystyczny oraz pomysł.

3. Ogłoszenie wyników nastąpi 13 grudnia 2015 w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego przy Placu Letochów po występie uczniów LO.

4. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni.

5. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu organizatora, tj. 32-286-62-51 lub osobiście w sekretariacie szkoły w godz. od 7.00 do 15.00.