Edukacyjny "Flash Mob"

flashmobW poniedziałek, 23. listopada w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć grupę artystów, którzy byli zaangażowani w 10. Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gorczyckiego.

Akcja ma rangę międzynarodową i odbywa się po tytułem "Jubileusz Baroku- Baroque Jubilee". Jak wyjaśnia dyrektor- Adam Wesołowski, ta edycja jest wyjątkowa:

"Nieczęsto bowiem zdarza się, iż w jednym roku rodzą się twórcy symbolizujący swoją epokę. Podkreślając tę zbieżność nadaliśmy tegorocznej edycji imprezy podtytuł „Jubileusz Baroku – Baroque Jubilee”"

W tym roku festiwal dedykowany będzie barokowym mistrzom: Bacowi, Haendlowi, Scarlattiemu oraz Gorczyckiemu. Program tego wyjątkowego zjawiska nie ogranicza się jedynie do wykonań historycznych, ale jest przeznaczony nawet dla tych, którzy tą wyjątkową epoką się nie interesują. Stąd pomysł, aby zaprezentować się w placówkach oświatowych i przybliżyć dzieciom i młodzieży klasykę. 

Razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Radzionkowie zostaliśmy zaskoczeni koncertami na przerach. Muzycy Zespołu Muzyki Dawnej Scandicus i Tancerze Teatru Rozbark wyłaniali się z różnych ukrytych miejsc. Choreografię przygotowała Anna Piotrowska.
Wszyscy okazali się bardzo zaskoczeni i przyjaźnie zareagowali na niespodziankę. 

Był to pierwszy edukacyjny "Flash Mob" w Polsce- tym bardziej oczekujemy na film z wydarzenia, który został zarejestrowany przez 6 kamer, uwieczniających uczniów i tancerzy. 

Do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zostało również zaproszone Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Zamkowa Szkoła". 

Organizatorką wydarzenia w naszej placówce była Pani Dyrekotr, mgr Danuta Minas.