Wykłady w Centrum Deportacji Górnoślązakow do ZSRR w 1945r.

P1010279W środę, 25. listopada uczniowie uczęszczający na rozszerzenie z wiedzy o społeczeństwie w klasie II wybrali się do Centrum Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w Radzionkowie, w celu wzięcia udziału w konferencji podsumowującej Rok Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej w 1945 roku p.:"O tym się nie godało..."- лагеря- Internierung- wyzwolenie ? Górny Śląsk od 1945 roku."

 W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, nauczyciele, uczniowie, pracownicy instytucji kultury z całego Śląska oraz rodziny i krewni osób deportowanych. 

Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Dowiedzieli się wielu nowych rzeczy. Po warsztatach uczekał na nich poczęstunek. Mieli również okazję porozmawiać z osobami prowadzącymi prezentacje. 

Była to kolejna i jedna z wielu planowanych wycieczek programowych w naszej szkole.

Organizatorem i opiekunem wyjścia był nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, mgr Łukasz Labus.