Mikołajkowy spektakl dla dzieci w wykonaniu klasy IIB

mikołajW piątek i poniedziałki, 4., 7. i 14. grudnia klasa IIB o profilu psychologiczno- pedagogicznym przedstawiła dzieciom z zaprzyjaźnionego przedszkola "Pod Topolą", podopiecznym Centrum Rehabilitacji i uczniom Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach przedstawienie mikołajkowe, które sama wcześniej przygotowała. 

 

Przesłaniem inscenizacji było sprawianie radości innym, a nie tylko rozmyślanie o własnych potrzebach. W roli chłopczyka, w którym dokonuje sie przemiana wewnętrza wystąpił Patryk Korus. Na scenie pojawiły się również- dobrze znane dzieciom- postacie z bajek, m.in. Królewna Śnieżka i krasnoludki, Kopciuszek, Baba Jaga, elfy i skrzaty. Każy z nich otrzymał od św. Mikołaja (w tej roli Przemysław Adamczyk) to, o czym marzył. Na koniec główny bohater rozdał grzecznym dzieciom cukierki i zaprosił do wspólnej zabawy. Wszyscy wspólnie ubrali choinkę, kolorowali rysunki świąteczne i układali specjalnie przygotowane puzzle.

Młodzież świetnie bawiła się z zaskoczonymi obecnością Mikołaja dziećmi. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia. Warto nadmienić, że jest to już drugi rok, w którym klasa IIB przygotowyuje tego typu akcję. Można więc śmiało zaliczyć ją do jednej z wielu tradycji naszej szkoły.

Nad organizacją i przebiegiem występów czuwał wychowawca klasy IIB, mgr Marek Minas.