II edycja świątecznego konkursu "Mikołajkowe łakocie" w naszym LO

piernikiW sobotę, 5. grudnia na dzień przed kalendarzowymi mikołajkami w naszej szkole odbyła się II edycja "Mikołajkowych Łakoci", czyli konkursu na najładniej udekorowany piernik. 

 

Impreza trwała od 9.00 do 13.00 i przybyło na nią wiele chętnych do lepienia i dekorowania pierników Dzieci wraz z Rodzicami. Pojawili się także sympatycy i przyjaciele LO. 

Pod opieką licealistów maluchy same przygotowały pierniki z materiałów dostarczonych przez pana Jana Pietryga. W oczekiwaniu na upieczenie ciasteczek można było wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych na sali gimnastycznej przez Samorząd Uczniowski. Ostatnim etapem ciężkiej, przedświątecznej, ale bardzo miłej pracy było dekorowanie ciasteczek i podjęcie karkołomnej decyzji, które wytypować jako to najładniejsze. ;)

Oceniać prace będzie komisja jurorska, pod przewodnictwem Mistrza Jana Pietryga, która weźmie pod uwage kształt piernika, estetykę wykonania, ogólny wyraz artystyczny oraz pomysł.

Ogłoszenie wyników nastąpi 12. grudnia 2015r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego przy Placu Letochów ok. godziny 18.00 (po występie uczniów naszego LO).

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich przybyłych Dzieci, które wzięły udział w konkursie, Rodzicom, a także przybyłym gościom oraz czuwającym nad przebiegiem imprezy Licealistom i Nauczycielom: p. A. Labus, p. Ł. Labus, p. A. Mikutrze, p. M. Minasowi, p. M. Pietrzyk, p. G. Zadęckiemu. Za nauczycieli, którzy biorą udział w konkursie na najładniej ozdobiony piernik- trzymamy kciuki.

Organizatorem przedsięwzięcia była Piekarnia- Cukiernia "Pietryga" w Radzionkowie oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie pod przewodnictwem Moniki Sutkowskiej z klasy IIIB. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok !