Przedświąteczne akcje i imprezy z udziałem naszego LO

mikszlachetna paczka 001 W radzionkowskim liceum wiele się dzieje. Najlepszym dowodem na to są liczne zbiórki i projekty, w które chętnie angażuje się cała społeczność LO.

Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Przyjaciele Liceum” włączyło się w ogólnopolską akcję Szlachetna paczka. W zbiórkę potrzebnych artykułów i prezentów zaangażowali się wszyscy. Tym razem pomagaliśmy rodzinie z Radzionkowa.

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła bierze prężny udział we wspomaganiu chorej Natalki z Radzionkowa. Czeka ją bardzo drogie leczenie, dlatego potrzebuje każdej osoby, która dobrowolnie wesprze ją w tym trudnym momencie. Każdy może dołączyć się do tej zbiórki. Inicjatorem akcji w liceum jest nasz katecheta - ksiądz Kazimierz Cichoń.

Kolejnym przedsięwzięciem jest Radzionkowskie Pieczeniu Pierników. Ta szkolna impreza zorganizowana została już po raz drugi 5 grudnia. Frajdy było przy tym co niemiara :-) Wszyscy uczestnicy mieli okazję popróbować swoich sił w przygotowywaniu świątecznych łakoci :-) . Fundatorem była Piekarnia Pietryga. Nagrody rozdawano wsobotę dnia 12 grudnia na jarmarku światecznym, po występie naszego liceum. Pani dyrektor – Danuta Minas oraz Państwo Pietryga wręczali upominki wszystkim zwycięzcom tego konkursu. Wyróżnieni zostali m.in.: Pan Łukasz Labus oraz Patrycja Gzel z klasy 2 b.

Nasza szkoła nie zapomniała również o zwierzętach. Ruszyła wielka zbiórka produktów potrzebnych dla opuszczonych i samotnych podopiecznych schroniska w Bytomiu. Co ważne - akcja trwa przez cały rok, nie tylko od święta. Organizatorami tej zbiórki jest Samorząd Szkolny. Wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w tę akcję, prosimy o przynoszenie koców, karmy dla zwierząt, płynów do naczyń itp. Akcja pod hasłem: „Pełna miska dla schroniska” jest kolejnym dowodem na wielkie serca uczniów i pracowników naszej szkoły :-)

paczka

paczka2