VI edycja turnieju "Ciderszach"

IMG 20151228 102246W dniach 28.-30.12.2015r. w auli naszego LO odbył się co roczny turniej "Ciderszach". Jest to już szósta edycja konkursu, która ściągnęła pasjonatów szachów z regionu i z zagranicy. Do rywalizacji stanęło 23 zawodników, w tym aż 10 poniżej 18 lat i aż 18 uczestników z kategoriami szachowymi.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zwycięsców z ubiegłych lat. Mieliśmy okazję gościć: mistrza Piotra Pieskiego (zwycięzcę z roku 2012), Jana Widerę, Macieja Janiszewskiego i Rafała Niedbałę. Gościnnie wystąpił też gość z Niemiec, który przebywał w Polsce na urlopie świątecznym- Arnold Brysch.

Turniej rozegrano w czterech kategoriach (open, kobiety, dzieci do lat 12., młodzież do lat 18.), systemem szwajcarskim na dystancie 7 rund z czasem gry 60 minut dla każdego zawodnika.

Wyniki są nasępujące:

WYNIKI OPEN (sklasyfikowano 23 szachistów) :
1. Piotr Piesik (Chorzów)- 6 ½ pkt.,
2. Rafał Niedbała (Tarnowskie Góry)- 6 pkt.,
3. Mateusz Płonka (Boronów )- 5 pkt .

WYNIKI KOBIET : 
1. Zuzanna Kulpa (Mikołów) - 3 ½ pkt.,
2. Karolina Kulpa (Mikołów) 3 ½ pkt.

 

WYNIKI JUNIORÓW DO LAT 18 (sklasyfikowano 9 szachistów) : 
1. Zuzanna Kulpa – 3 ½ pkt.,
2.Karolina Kulpa – 3 ½ pkt.,
3. Igor Solny ( Zawiercie ) – 2 ½ pkt.


WYNIKI JUNIORÓW DO LAT 12 (sklasyfikowano 9 zawodników): 
1. Bartłomiej Niedbała (Miedary)- 4 ½ pkt.,
2. Hopek Arkadiusz (Chorzów) - 3 ½ pkt.,
3. Nikolaus Letkiewicz (Bytom) - 3 pkt.

Organizatorami i sponsorami turnieju byli : Urząd Miasta Radzionków , MOSIR ,Pionek Radzionków Strzybniczanka Tarnowskie Góry , PEC Sp zo.o Bytom, Firma LEMTER, DEBET sp zoo. , Sputnik Software i Aclas Polska Sp z o.o.

Serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy już niebawem na kolejną dozę szachowych emocji !