Ostatni bal przed maturą, czyli studniówka 2016

9. stycznia 2016 roku był bardzo ważną datą dla uczniów i uczennic klas trzecich radzionkowskiego liceum. Po trzech latach zmagań z ciężką i wyczerpującą nauką tegoroczni Maturzyści mieli okazję do zabawy na studniówkowym balu. Była to długo wyczekiwna noc, która chociaż na krótką chwilę pozwoliła zapomnieć o majowym sprawdzianie swojej wiedzy i umiejętności.

 

 

Tradycją jest już, że ostatni przed egzaminem dojrzałości bal odbył się w sali balowej "Alfa" w Mierzęcicach. Uroczyste rozpoczęcie zabawy miało miejsce o godzinie 20.00. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych Pani Dyrektor, mgr Danuta Minas wygłosiła swoje przemówienie i oficjalnie rozpoczęła studniówkę. Oczywiście na wejście uczniowie obu klas zatańczyli poloneza. Po wykonanym tańcu nauczyciele otrzymali kwiaty wraz z podziękowaniami za poświęcony czas. Następnie wszyscy zasiedli do stołów.

Po kolacji na parkiecie pojawiły się wszystkie pary wraz z nauczycielami. Sala mieniła się od kolorowych sukienek i eleganckich garniturów Maturzystów. Wszyscy wytrwale bawili się do wczesnych godzin porannych.

Studniówka rozpoczyna ostatni okres przed najważniejszym egzaminem w szkole średniej. Była to niezwykła i niezapomniana noc, która na pewno będzie przez bardzo długi czas ciepło i z sentymentem wspominana.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Następy bal już za rok !