Zdrowy Tłusty Czwartek

czwartekW czwartek, 4. lutego w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akcja Zdrowy Czwartek.

Znanym wszystkim Tłusty Czwartek w naszej szkole miał całkiem inny wymiar. Zamiast pączków wypełnionych słodką różaną marmoladą mogliśmy znaleźć ciasto marchewkowe, wypiek bezglutenowy, musli z jogurtem oraz pyszne kolorowe owoce. Zamiana kalorycznych pączków na pełnowartościowe i zdrowe produkty bardzo spodobała się naszym licealistom jak i całemu gronu pedagogicznemu. Na naszych przerwach międzylekcyjnych można było zakupić daną przekąskę. Ciasto marchewkowe i wypiek bezglutenowy zostały przygotowane przez uczennice. Jak widać oprócz mądrych i inteligentnych uczniów mamy również kulinarne gwiazdy. Ich wypieki rozeszły się w mig. Chcemy propagować zdrowe odżywianie jak i prowadzenie zdrowego trybu życia, dlatego w naszej szkole co jakiś czas odbywają się aktywne przerwy w postaci zumby. Myślę, że nasza akcja przyniosła zamierzony efekt w rozpowszechnianiu zdrowego odżywiania i będzie ona kontynuowana jeszcze wiele razy. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski z opiekunką, mgr Anną Mikutrą.