ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Wycieczka do Palmiarni

palmiarnia2W czwartek, 3. marca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę programową z biologii do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

 

Podczas wizyty można było zapoznać się z ekspozycją rzadko spotykanych roślin, które często nie występują na naszym kontynencie. Egzotyczne pawilony zostały podzielone na pięć części: rośliny użytkowe, tropiki, rośliny historyczne, sukulenty i rośliny akwarystyczne. Dzięki bardzo naturalnej organizacji miejsca (ścieżki zostały prowadzone między roślinami) można było poczuć się jak w lesie deszczowym lub na słonecznej wyspie. Wysoka temperatura- konieczna dla przetrwania niektórych gatunków wprowadzała w rajski klimat. 

Organizatorem i opiekunem wycieczki była nauczycielka biologii, mgr Barbara Rosiek.