Wizyta licealistów i gimnazjalistów na Politechnice Śląskiej

niemieckiW czwartek, 31. marca grupa licealistów i kilkoro uczniów z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie wzięło udział w warsztatach języka niemieckiego zorganizowanych przez Politechnikę Śląską, w ramach współpracy z Towarzystwem Współpracy Polsko- Niemieckiej.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W pierwszej wszyscy dobraliśmy się w sześcioosobowe grupy i pod kierunkiem studentów pierwszego roku germanistyki interpretowaliśmy artystycznie wiersz Fridricha Holderlina"Halfte des Lebens". Nasz rysunek cieszył się dużym zainteresowaniem pozostałych uczestników. Dodatkowo mieliśmy okazję poznać biografię pisarza. W drugiej części odbył się quiz wiedzy o Niemczech i mieszkańcach tego kraju. Sześćdziesiąt pięć bardzo skomplikowanych pytań pozwoliło na sprawdzenie swojej wiedzy i uzupełnienie jej. 

Wszyscy byli bardzo zaangażowani w przedsięwzięcie i liczymy, że będziemy mieli okazję jeszcze raz uczestniczyć w takich warsztatch. 

Organizatorkami i opiekunkami wyjazu były nauczycieli języka niemieckiego, dr Izabela Pischka i mgr Mirosława Wojtas.