Konkurs Recytatorski "La Donna e mobile"

We wtorek, 12. kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie odbyła się III edycja Konkursu Recytatorskiego "La Donna e mobile", pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków i Śląskiego Kuratora Oświaty. 

 

Jedynastu uczniów zaproszonych gimnazjów prezentowało utowry, opowiadające o kobietach: ich młodości, pracy, rodzinie, życiu, problemach... Poruszające, wzruszające, a czasem dające wiele do myślenia wiersze po raz kolejny przypomniały, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa postać kobiety. Uczestnicy byli oceniani w kategoriach, m.in. trafność utworu do tematu i prezentacja wiersza. Jury nagrodziło wszystkich dyplomami uznania, a najlepiej przygotowanym przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Karolina Gonet z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

II miejsce: Nikola Rogaczewska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach

III miejsce: Olaf Łukomski z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom !

Zapraszamy wszystkich na koncert laureatów i uroczyste wręczenie nagród przez Burmistrza Miasta Radzionków, dr. Gabriela Tobora podczas Dni Otwartych, 21. kwietnia (czwartek) o godzinie 10.30. 

Orgranizatorką przedsięwzięcia były mgr Magdalena Stopik i mgr Barbara Dziembała.