ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

UWAGA GIMNAZJALIŚCI

SHERLOCKZapraszamy wszystkich gimnazjalistów i nauczycieli języka angielskiego na drugie spotkanie z Sherlockiem Holmesem, które odbędzie się 19 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Tym razem motywem przewodnim będzie ‘’Sherlock Holmes i psy’’. Dzień ten został objęty patronatem Dyrektora Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. W programie ciekawe wykłady/warsztaty konkurs znajomości opowiadań Sir Arthura Conan Doyle’a, zagadki Sherlock’a i inne ciekawostki. Dla zwycięzców nagrody. Termin zgłoszenia szkoły upływa 13 maja. Wszystkich serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

PROGRAM OF THE DAY - 19.05.2016r.
9.00 – Official Opening of the Day – the school headmistress  Danuta Minas - (Assembly Hall)
9.15 – Introduction to Sir Arthur Conan Doyle’s stories - PhD Jacek Mydla from Philological Faculty of Silesian University - (Assembly Hall)
10.00 – Quiz - (Assembly Hall)
10.45 – ‘How to be a detective’ – (Assembly Hall)
11.30 – Detective Puzzles - (Assembly Hall)
12.30 – Final Ceremony – announcing the winners - (Assembly Hall)