SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM DOMU SENIORA

logo lo mSpotkanie, które odbyło się  22 maja, stworzyło okazję, aby pozyskać informacje m. in. na temat wolontariatu wobec osób starszych. Poruszono także wiele innych powiązanych kwestii, a licealiści mieli sposobność dowiedzieć się „ z pierwszej ręki” czegoś więcej na temat możliwości nawiązania kontaktu i ofiarowania swojego czasu osobom w podeszłym wieku.


Nasz gość – pani Agnieszka Szyja, pracownica Domu Seniora w Bytomiu-Suchej Górze – zrelacjonowała nieco codzienne życie w owym miejscu, mówiła o pozytywnych aspektach działalności wolontariusza, o międzypokoleniowych relacjach, których budowanie - choć czasem niełatwe -  przynosi obydwu stronom radość i satysfakcję. Opowiadając o „dziadkach”, pani Agnieszka podkreśliła, że młody człowiek, wbrew pozorom i trendom dzisiejszego świata, może wiele nauczyć się od sędziwych wiekiem seniorów.
Paru licealistów już zdecydowało się, aby podjąć próbę wolontariatu (zapraszamy także innych – warto spróbować!)  Pierwsze odwiedziny u „dziadków” są zaplanowane na piątek 6 maja. Jesteśmy pełni optymizmu, że wszystko dobrze się ułoży, a spotkanie z drugim - starszym, często schorowanym, czy samotnym człowiekiem, może okazać się czymś niezwykłym.