Rajd szkolny

rajd1m13 maja pięćdziesięciu uczniów liceum i obydwu radzionkowskich gimnazjów wzięło udział w kolejnym rajdzie którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące i Urząd Miasta Radzionków. W tym roku młodzież odwiedziła Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach, gdzie można zobaczyć odkryte w pobliskich wyrobiskach tropy i skamieniałości dinozaurów z okresu triasu.

Następnie rajdowicze udali się do Lubecka, gdzie odwiedzili miejscowe sanktuarium maryjne. W kościele można było zobaczyć renesansową płytę nagrobną Jana Kochcickiego, przedstawiciela znanego, śląskiego rodu szlacheckiego. Z Lubecka udano się do Pawełek, gdzie przy schronisku młodzieżowym było ognisko i pieczenie kiełbasy. W trakcie rajdu uczestnikom zaserwowano porcję wiedzy dotyczącą przyrody i historii okolic przez które wiodła trasa rajdu.

 

rajd1d

rajd2

rajd3

rajd4