ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

O historii Śląska - skąd się wzięło określenie ...

skansenO historii Śląska
Skąd się wzięło określenie „gorol”, kto wyrywał zęby mieszkańcom XIX wiecznej wsi, jak wyglądały „zolyty”, czy córka bauera mogła ”zolytować” z synem „einliegera”, dlaczego na maszynach rolniczych są tabliczki z napisami Breslau, Naisse, Lamsdorf,  kim był Jan Nepomucen? Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź uczniowie klas pierwszych, którzy w ramach poznawania historii Śląska odwiedzili 2 czerwca, skansen  WPKIW w Chorzowie.