ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Razem w kierunku demokracji

samorzad1 001Samorząd uczniowski włączył się w międzyszkolny projekt radzionkowskich placówek.
15 września bieżącego roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie pod opieką p. Anny Mikutry wzięli udział w pierwszym spotkaniu członków Rady Młodzieży placówek oświatowych naszego miasta. Zebranie miało miejsce w Młodzieżowym Ośrodku Wychowanek w Radzionkowie, bowiem właśnie opiekunki Rady Wychowanek, p. Barbara Fricowska i p. Joanna Dorozińska, zainicjowały współpracę w ramach w/w programu, do którego zaprosiły nie tylko nas, ale i przedstawicieli Gimnazjum im. Ojca L. Wrodarczyka w Radzionkowie oraz Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych.


Po oficjalnym powitaniu wszystkich zebranych przez Dyrektora ośrodka, p. Tomasza Stułę, Wychowanki zaprezentowały działalność swojej placówki w zakresie samorządności, jak również codziennego funkcjonowania MOW-u. Dziewczęta wraz z opiekunami przygotowały nie tylko pyszny poczęstunek, ale także ciekawe warsztaty integrujące (fotorelacja w naszej galerii). Ponadto ustalono formy dalszej współpracy.
Główne cele projektu „Razem w kierunku demokracji” to:
- rozwój demokratycznych form działania Samorządów Uczniowskich,
- nawiązanie współpracy ze szkołami środowiskowymi,
- wymiana doświadczeń,
- rozwój potencjału uczniów,
- wspieranie innowacyjnych działań samorządów,
- dostrzeżenie nowych możliwości działania samorządu,
- wzajemna pomoc i wsparcie opiekunów samorządów.
Następne spotkanie odbędzie się 3 listopada u nas.