Noc Andrzejkowa

logo loZ 25 na 26 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Radzionkowie odbyła się Noc Andrzejkowa. Po zapadnięciu zmroku, uczniowie zaopatrzeni w koce, śpiwory i poduszeczki, zaczęli schodzić się do szkoły. Oprócz młodzieży z naszego LO, zjawili się też goście, między innymi z Gimnazjum im. Ojca L. Wrodarczyka w Radzionkowie. Jak na Noc Andrzejkową przystało, były wróżby i inne zabawy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości, kto pierwszy weźmie ślub itp.

Rozegrano też mecz piłki siatkowej. Wygrała drużyna „Smurfów”. O godzinie 11 przyszedł czas na długo oczekiwany ciepły posiłek. Dziewczyny, jak na dobre gospodynie przystało, przygotowały pachnące i chrupiące tosty. Po posiłku wszyscy obejrzeli film „z dreszczykiem”. A potem, dla „rozruszania kości” zatańczyli makarenę. Zorganizowano też konkurs tańca, ale zgłosiło się niewielu kandydatów. Mistrzem zorby został Andrzej (gość), a w kategorii kankana bezkonkurencyjna okazała się Natalia z klasy pierwszej. Po tańcach przyszedł czas na jeszcze historię z horrorem w tle, która jednak podziałała nieco usypiająco na towarzystwo. Nie ma się co dziwić, w końcu była już czwarta nad ranem.

Opracowała: S.Andruszyn