Nasi uczniowie na zajęciach laboratoryjnych z chemii na Politechnice Śląskiej

poli5 001Pierwszego grudnia bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły, którzy realizują chemię w zakresie rozszerzonym, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Zajęcia dotyczyły badania właściwości związków nieorganicznych. Z zaciekawieniem i dreszczykiem emocji uczniowie mieszali odczynniki uzyskując na przykład kolorowe osady soli i wodorotlenków. Uczniowie mogli też sprawdzić, jak zachowują się substancje o właściwościach kwasowych, zasadowych i amfoterycznych. Bardzo widowiskowe było też spalanie magnezu w tlenie. Badając pH niektórych soli, uczniowie przekonali się, że nie wszystkie sole są obojętne. Dziękujemy Politechnice za współpracę i czekamy na kolejne zajęcia.

Sabina Andruszyn

 

 

 

poli3

poli4

poli6

poli7