Uczniowie LO im. Powstańców Śląskich na Politechnice Śląskiej

pol1mNasze liceum już od wielu lat współpracuje z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z chemii, uczestniczą dwa razy w roku szkolnym w zajęciach laboratoryjnych przygotowanych przez pracowników Politechniki. Wszystkie eksperymenty uczniowie wykonują samodzielnie, dzięki czemu mogą ćwiczyć umiejętności związane z przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych, co jest ważnym elementem przygotowania do matury z chemii.

Na ostatnich zajęciach, które odbyły się 23 lutego bieżącego roku, uczniowie sprawdzali wpływ stężenia reagentów i temperatury na szybkość reakcji, oznaczali kwasy i zasady metodą miareczkowania alkacymetrycznego, poznali działanie katalizatorów oraz badali wpływ stężenia na stan równowagi chemicznej.

Sabina Andruszyn


 pol1

pol3

pol4