„TĘGIE GŁOWY” W RADZIONKOWSKIM LICEUM

konkursmatJuż po raz ósmy w murach radzionkowskiego ogólniaka odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków, Dziekana Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowań matematyką, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów a także wykorzystanie wiedzy z dziedziny matematyki w życiu codziennym.
Do konkursu przystąpiło 110 uczniów z Radzionkowa, Bytomia, Piekar Śląskich i Świerklańca.


Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych. Uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową, składającą się nauczycieli matematyki radzionkowskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Po wnikliwej analizie prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 17 nagród indywidualnych i 5 wyróżnień.
A oto pełna lista laureatów

matematyka wyniki

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta Radzionków odbędzie się 24 kwietnia 2017 roku w auli liceum.
Wszystkim laureatom konkursu i ich nauczycielom już dziś serdecznie gratulujemy.
Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem ze strony miłośników królowej nauk.

W imieniu organizatorów Celina Napieraj