Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist für mich …”

P1180786 001Nasi uczniowie – Janina Francik z kl. Ia oraz Adrian Kuśmirek z kl. IIa oraz uczeń sąsiadującego z nami, zaprzyjaźnionego gimnazjum w Radzionkowie reprezentowali nasze miasto podczas Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist für mich …”, który odbył się 22 marca w Bytomiu.


Młodzież wystąpiła wspaniale, wykazując się doskonałą znajomością niemieckiego oraz talentem aktorskim.
Janka i Adrian, którzy wcielili się w role księżniczki i księcia, zaprezentowali zabawną scenkę, która ukazywała, jak dzięki znajomości niemieckiego można zdobyć serce pięknej dziewczyny. Publiczność śmiała się do łez …
Uczeń gimnazjum w oryginalny sposób opowiedział o swojej przygodzie z językiem naszych sąsiadów, uzupełniając wypowiedź zabawnymi rymowankami oraz odą do … języka niemieckiego. 
Poziom występów naszych uczniów był bardzo wysoki i wyróżniał ich zdecydowanie  pośród ok. 60 uczestników konkursu. Odpowiadali oni też wybornie na pytania zadawane przez komisję. Publiczność przyjęła ich wspaniale, reagowała śmiechem i brawami, a także gratulowała udanego występu. Jesteśmy dumni z naszej zdolnej radzionkowskiej młodzieży!

P1180783

P1180786

Nauczyciel języka niemieckiego
Mirosława Wojtas