Pierwszy Dzień Wiosny

pdwmmmPierwszy Dzień Wiosny był okazją dla naszych licealistów (uczniów klasy IIa), aby odwiedzić Seniorów z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu-Suchej Górze. Dla obydwu stron było to niezwykłe wydarzenie.
Mieszkańców przywitaliśmy wiosenną wiązanką kwiatów. Następnie staraliśmy się trochę bliżej ich poznać i umilić im czas:

braliśmy udział w warsztatach terapeutycznych,  pomagaliśmy w wykonywaniu ozdób wielkanocnych, zwiedziliśmy dom prowadząc  rozmowy ze starszymi osobami, wspólnie śpiewaliśmy, graliśmy w gry,  zamieniliśmy (za sprawą naszych zdolnych dziewczyn),  jadalnię Seniorów w ……..salon kosmetyczny, którego nie można się  powstydzić; były lakiery do paznokci (do wyboru ok. 100!), kremy, perfumy itp. Chłopcy też nie próżnowali: przenieśli cały asortyment biblioteczny w nowe miejsce, a także „zbadali” teren przy domu, planując pracę w ogrodzie (na kwiecień).
A w powietrzu było już czuć wiosnę…  i to nie tylko tę kalendarzową, ale jeszcze piękniejszą, którą trudno wyrazić słowami – wiosnę uchwyconą w radości niezwykłego spotkania młodszego i starszego pokolenia, które znalazło nić porozumienia i zrozumienia.
Warto nadmienić, że nie była to pierwsza wizyta naszych licealistów w tym miejscu.  Młodzież była tu już nieraz z odwiedzinami, czy programem artystycznym; (niektórzy uczniowie odwiedzają mieszkańców także we własnym zakresie). Za każdym razem zacni Seniorzy czymś nas zaskakują, czegoś nas uczą …. Dziękujemy im za to!
Dziękuję także serdecznie wychowawczyni klasy IIa – pani Napieraj, która poświęciła swój czas i chęci, aby wyjazd, który przyniósł tak wiele dobrego,  doszedł do skutku.

pdw

pdw2

pdw3

pdw4

Mirosława Wojtas