Ostrzeżenia przed "Blue Whale Challenge"

uwagaOstrzeżenia przed "Blue Whale Challenge", czyli o co chodzi z "niebieskim wielorybem"?
Media donoszą o nowej grze pn. „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”, która pojawiła się w internecie i zagraża życiu dzieci oraz nastolatków. Z doniesień medialnych wynika, że początek gry miał miejsce w Rosji, gdzie już ponad setka młodych internautów popełniła samobójstwo.

Z doniesień mediów wynika, że gra jest bardzo popularna i wzbudza zainteresowanie młodych internautów.
Ministerstwo Edukacji radzi, jak dbać o cyberbezpieczeństwo dzieci - zapraszmy do zapoznania się z listem  Podsekretarza Stanu p. Macieja Kopcia z MEN (list z dnia 20 marca 2017 r.); tekst np. Uwaga na niebezpieczne gry komputerowe zagrażające zdrowiu i życiu dzieci i młodzieży.