Dzień Otwarty naszego liceum

logo lo m24 kwietnia miał miejsce Dzień Otwarty naszego liceum. Jak co roku, pojawiło się bardzo dużo gimnazjalistów. W organizację tej imprezy włożyli siły wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Każdemu dziękujemy za pomoc :)
O godzinie 9:00 z przyjemnością powitaliśmy przybyłych do nas gości.

Na miłe rozpoczęcie dnia uczniowie z naszego kółka teatralnego przygotowali występ rozrywkowy, wprawiając wszystkich w dobry nastrój. Po oficjalnym i nieoficjalnym przywitaniu gimnazjalistów nadeszła pora na dalsze kroki. Uczniowie zajmujący się oprowadzaniem gości mieli za zadanie pokazać im wszystkie zakątki szkoły :)
Jednym z pierwszych było utworzone w piwnicach liceum Muzeum PRL-u, gdzie zwiedzający mogli nie tylko zobaczyć historyczne już przedmioty codziennego użytku, mundury oraz wiele różnych, ciekawych rzeczy, ale również posłuchać wykładu naszego historyka, p. Marka Minasa, który z entuzjazmem opowiadał o życiu w tamtych czasach. Natomiast obok muzeum licealiści stworzyli gabinet strachu, który idealnie korespondował z klimatem czasów PRL-u. Była również okazja do sprawdzenia się w laboratorium chemicznym, pojedynku tęgich głów czy w turnieju sportowym – każdy znalazł tutaj coś dla siebie. W sali SurvivoRomana - naszego nauczyciela geografii - można było wczuć się w leśny klimat, pobawić się z Leonem, pupilem p. Romana Holewy oraz rozkoszować się smakiem zupy pomidorowej oraz żurku :) Obydwa dania przypadły do gustu dosłownie każdemu. W pracowni multimedialnej przygotowano prezentację na temat liceum, która pozwoliła przybyłym gimnazjalistom dowiedzieć się więcej o naszej ofercie edukacyjnej.
Następnym punktem na trasie zwiedzania była sala poświęcona "Alicji z Krainy Czarów", która wprawiała każdego w tajemniczy nastrój. Już od samego wejścia do „krainy fantazji”  goście byli zaciekawieni czekającymi na nich atrakcjami. Myślę, że się nie zawiedli dzięki świetnej organizacji uczniów urzędujących w tym pomieszczeniu. Oczywiście dzień otwarty w naszej szkole nie mógł się odbyć bez Galerii Sztuki, czyli wystawy prac uczniów liceum oraz Kawiarenki Literackiej, w której można było się poczęstować ciastem, ciepłym napojem oraz przeprowadzić pogawędki o literaturze ;) Na piętrze pierwszym przygotowaliśmy również mały poczęstunek - dania popisowe krajów tj. Polska, Włochy, Francja, Anglia i Grecja. Każdy z nas znalazł tam dla siebie jakiś smakołyk.
Jak co roku, w liceum zagościło stanowisko Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, gdzie gimnazjaliści mogli skorzystać ze sprzętów laboratoryjnych.
W całej szkole panował bardzo przyjemny klimat, a dzięki wiosennym dekoracjom oraz muzyce współczesnej sceny rozrywkowej było weselej :) Cała impreza skończyła się o godzinie 18:00 zmuszając każdego ucznia gimnazjum do opuszczenia ścian naszego liceum.
Gimnazjalistom bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz zabawę! Przyszłych licealistów serdecznie zapraszamy do naszego LO, a klasy drugie do wzięcia udziału w naszych dniach otwartych za rok!
Zapraszamy również do przeglądnięcia zdjęć z tego dnia, które znajdują się na naszym szkolnym FB oraz zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: liceum.radzionkow.pl i snapchat'a: lo_radzionkow :)

Wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia bardzo dziękujemy :))

Katarzyna Siwy, IB