ekokonfDnia 30 maja w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie odbyła się XII Otwarta Konferencja Ekologiczna pt. „Królestwo przyrody - magia świata wokół nas”. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00 w sali koncertowej, gdzie powitano wszystkich przybyłych uczestników imprezy.

Już w holu mogliśmy zauważyć kilka stoisk związanych z ekosystemem oraz plakaty o tematyce ekologicznej, wykonane przez uczestników projektu „Razem ku demokracji”, które zdecydowanie przyciągały wzrok.

Jednym z ciekawszych stanowisk było małe laboratorium Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie przygotowane pod kierownictwem P. Sabiny Andruszyn - nauczycielki chemii oraz biologii, ktora wraz z uczennicami naszej szkoły zachęcała wszystkich do poznania kawałka świata „Życia nad powierzchnią”.

Zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko „Pszczoły a różnorodność”, które prowadził Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie.

Imprezę rozpoczął występ laureata XII Przedszkolnego Festiwalu Ekologicznego, co wprawiło wszystkich gości w przyjemny nastrój :) Następnie odbyło się podsumowanie działań ekologicznych prowadzonych na terenie gminy w roku 2016/2017 połączone z Galą Wręczenia Nagród. Nagrody zostały wręczone przez uczennice radzionkowskich szkół, które zaprezentowały się w strojach wykonanych z ekologicznych materiałów. Te wyjątkowe kreacje dziewczęta zaprojektowały  samodzielnie i uszyły na spotkaniach w MOW-ie.
Pokaz Ekomody był zwieńczeniem wspomnianego już projektu „Razem ku demokracji” polegającego na współpracy pomiędzy samorządami naszego liceum, Gimnazjum im. Ojca L. Wrodarczyka, Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Finał udowodnił, że wspólne działania zakończyły się sukcesem.

W tym dniu odbyły się również wykłady i warsztaty, spośród których każdy wybierał interesujący go temat dobrze spędzając czas oraz ucząc się nowych rzeczy - jak myślę - przydatnych w życiu.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim organizatorom tej imprezy, w tym uczniom naszego LO za pomoc przy obsłudze sprzętu, prowadzenie stanowiska ekologicznego i pokaz Ekomody :)

Zapraszamy na naszego szkolnego FB, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego dnia oraz zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: liceum.radzionkow.pl oraz snapchat'a: lo_radzionkow :)

Dziękujemy i mamy nadzieję - do zobaczenia za rok, Katarzyna Siwy IB