„Kolorowy Świat Języków”

flagi

30 maja w auli naszej szkoły rozbrzmiała uroczyścieOda do radości” – hymn Unii Europejskiej, wykonana przez ucznia Szymona Paczynę na ponad 100 – letnim fortepianie.

Pieśń była swoistym zwiastunem konkursu językowego pt. „Kolorowy Świat Języków”, który zgromadził w murach radzionkowskiego liceum gości  z innych szkół, a także naszych uczniów. Przybyłych powitano w różnych językach, nie tylko angielskim, czy niemieckim, lecz także: włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, francuskim, a nawet … śląskim. Do występów uczestników konkursu rozgrzała Wiktoria Kazuch (piosenką „Can’t Help Falling in Love”) oraz wyjątkowi „milusińscy”, czyli goście ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie pod opieką pani Agnieszki Brenzy (wykonanie piosenki po włosku oraz przebojowego kankana).

Po tych emocjach rozpoczęły się prezentacje uczestników: najpierw w kategorii „wiersz”, następnie „piosenka”. Mieliśmy okazję zobaczyć i wysłuchać niesamowitych wykonań młodych ludzi na bardzo wysokim poziomie. Szanowne  Jury miało trudne zadanie …
W przerwie nasza młodzież wraz z gośćmi śpiewała karaoke do znanych przebojów w różnych językach oraz wykonała taniec: „belgijkę” na dziedzińcu naszej szkoły. Było naprawdę gorąco … nie tylko z powodu ogromnego w tym dniu upału!

W czasie trwania konkursu można było podziwiać wystawę prac plastycznych o tematyce: „Metropolie świata” wykonanych przez uczniów różnych szkół.
Wydarzenie miało też wymiar charytatywny, a celem była pomoc dla chorego Franusia.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród (wyniki konkursu znajdują się na stronie internetowej szkoły) oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy uczestniczyli oraz pomagali w organizacji tego przedsięwzięcia: Dyrekcji, Nauczycielom, Państwu Jury, Wszystkim Gościom, Naszym Uczniom oraz Rodzicom!