ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Historycy z klas drugich

1 Historycy z klas drugich, 5 czerwca wzięli udział w sesji naukowej „Raduj się Polsko – 95 rocznica objęcia Górnego Śląska przez Rzeczpospolitą”. Spotkanie zorganizował Oddział IPN w Katowicach. W trakcie spotkania, między innymi zaprezentowała się Grupa Rekonstrukcji Powstań Śląskich „Weteran” z Radzionkowa.

Nasz absolwent Jarosław Wroński w obszerny a zarazem ciekawy sposób zaprezentował szczegóły wyposażenia i uzbrojenia powstańców śląskich. Można też było zobaczyć jeden z odcinków Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich – niektóre z filmów były realizowane w Radzionkowe.  Nasi uczniowie udzielali się też medialnie, Grzegorz Krzemiński (dwukrotny laureat Klasówki Powstańczej) udzielił wywiadu dla TVP Katowice, a Agata Sobala i Paulina Grzyb swą ocenę powstań zaprezentowały w radiu eM. Wszyscy uczestnicy otrzymali reprint odznaki okolicznościowej z 1922 roku.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12