ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Ponownie o historii Śląska

hisHistorycy z klas drugich po odwiedzeniu skansenu w Parku Śląskim, dzisiaj kontynuowali historyczną podróż po Górnym Śląsku. W Muzeum Górnośląskim zwiedzali ekspozycję „Archeologiczne odkrywanie Górnego Śląska”, gdzie mogli zobaczyć znaleziska od kultury łużyckiej po wczesne średniowiecze. Niezwykle interesująca była też wystawa „Radą i czynem. Luteranie w Bytomiu w XIX i XX wieku”. Przy okazji tej wystawy można było spróbować pisania gęsim piórem czy składu tekstu za pomocą drewnianej czcionki. W przerwie pomiędzy prehistorią a historią XIX i XX wieku, kontemplowano polską sztukę awangardową….