Bajkowo i świątecznie dla przedszkolaków i podopiecznych ZDOREWiR-u.

m1Uczniowie klas 1B i 3B Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie  postanowili umilić dzieciom z sąsiadujących z naszą szkołą placówek, przedświąteczne dni.
Spotkanie z dziećmi ze  ZDOREWiR – u  odbyło się 13 grudnia br., a spotkanie z przedszkolakami odbyło się 15 grudnia br. w auli naszego liceum. Jako uczniowie Liceum, podeszliśmy do sprawy profesjonalnie – uczniowie z  1B zajęli się częścią artystyczną (przedstawieniem), a uczniowie 3B przygotowali zabawy dla gości.

Bajka, którą zaprezentowała I b to historia dobrej przemiany niegrzecznego chłopca ( w roli głównej – Szymon). Chłopiec na swej drodze spotkał wiele bajkowych postaci. Była tam  Baletnica (Klaudia), Anioł (Natalia), Krasnoludki (Oliwia, Maja, Alicja, Agnieszka i Julia), Królewna Śnieżka (Wiktoria), Bella (Martyna), Kopciuszek (Julia), Czarownica (Patrycja), Indianin (Wiktoria), Kapitan Jack (Weronika), Wróżka (Karolina), Królewicz (Aleksander) oraz Bestia, którą na czas przedstawienia ? stał się wychowawca klasy 1b p. Marek Minas.
Po przedstawieniu przyszedł czas na zabawy - dzieci kolorowały postać św. Mikołaja, ozdabiały kredkami papierowe choinki, robiły z papieru łańcuch, a potem Krasnale, Bella, Kapitan Jack, Wiedźma oraz Wróżka uczyły dzieci śpiewać piosenki.
Na koniec na dzieci czekała niespodzianka- przyszedł do nich Święty Mikołaj (Radek z klasy II a).  Wszystkie dzieci dostały słodkie upominki. Radość i szczere uśmiechy na twarzach dzieci były dla nas bezcenne.Nieskromnym zdaniem wszystkich zaangażowanych w te spotkania osób – impreza była rewelacyjna.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

W imieniu wszystkich współorganizatorów spotkań Martyna Mazur 1b

 mik1

mik3

mik4

mik5

mik6

mik9

mik11

mik12

mik13