MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS III GIMNAZJUM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W IX EDYCJI MIĘDZYSZKONEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA RADZIONKÓW, DZIEKANA WYDZIAŁU METALURGII I INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ ORAZ ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

REGULAMIN IX GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
w Radzionkowie w roku szkolnym 2017/2018

 

1. Celem konkursu jest:
- rozbudzania wśród młodzieży szkolnej zainteresowań matematyką,
- rozwijanie uzdolnień uczniów,
- rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów,
- wdrażanie do logicznego myślenia,
- wykorzystanie wiedzy z dziedziny matematyki w życiu codziennym.
2. Współorganizatorami konkursu są nauczyciele matematyki szkół radzionkowskich wydelegowani przez Dyrekcje tych szkół.
3. Szkoły kwalifikują do udziału w konkursie maksymalnie 3 osoby z klas III gimnazjum. Listę uczniów należy przesłać do dnia 16 marca 2018r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem KONKURS MATEMATYCZY.
4. Konkurs odbędzie się 23 marca 2018 r. o godzinie 11.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie.
5. Konkurs będzie polegał na indywidualnym rozwiązaniu zestawu zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową. W trakcie rozwiązywania uczeń może korzystać z własnych przyborów geometrycznych nie może natomiast używać kalkulatorów.
6. Poprawy i oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa w skład której wchodzą nauczyciele matematyki wymienieni w punkcie 2.
7. Dla zwycięzców konkursu – trzy pierwsze miejsca – przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Radzionków.

- Organizatorzy -

Zadania konkursowe z poprzednich lat - do pobrania z tego miejsca