KONCERT CHARYTATYWNY „RAZEM DLA OLIWII”

koncert19Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury „Karolinka” odbył się koncert charytatywny „Razem dla Oliwii”, który zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi w Radzionkowie oraz dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowanek w Radzionkowie.

 

Nad realizacją tego ogromnego przedsięwzięcia czuwali opiekunowie SU – p. Anna Mikutra (LO), p. Agnieszka Jochlik (SP nr 1) oraz p. Barbara Fricowska i p. Joanna Dorozińska (MOW). Pomysł na koncert zrodził się w ramach drugiej edycji programu „Razem ku demokracji” podczas spotkania w radzionkowskim gimnazjum, gdzie pracuje p. A. Jochlik, organizatorka poprzedniego koncertu.

Celem naszego działania była nie tylko realizacja założeń programu, takich jak np. zwiększenie poziomu integracji społecznej młodych ludzi, ale przede wszystkim uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka. Wszyscy uczestnicy programu z zapałem przygotowywali się do tego wydarzenia  m.in. pod kierownictwem p. Jacka Kafki (MOW). Koncert rozpoczął się krótkim filmikiem nagranym dla Oliwii przez jej idola Michała Szpaka, następnie wspólnie wystąpili uczniowie i wychowanki w/w placówek (Drums Band, Fess, MJ Group, Kabaret „Pod Obojczykiem”).

W koncercie wzięli również udział: Arek Politowski, Kahani Dance Group, Kiersi oraz gwiazda wieczoru – Tomasz Mrozek. Między występami artystów odbywała się licytacja profesjonalnie prowadzona przez p. Ewelinę Taul i p. Agnieszkę Jochlik. Przedmiotów do licytacji podarowanych organizatorom było naprawdę dużo; nie sposób ich wszystkich wymienić, ale warto wspomnieć o Biblii po śląsku, Biblii Piekarskiej z komentarzami Jana Pawła II, bransoletce Gosi Baczyńskiej, książce Andrzeja Pluty z dedykacją. Swoje serca – jak zawsze – otwarli też przedstawiciele radzionkowskiej gastronomii: restauracje Figaro i Karlik, pizzerie Azzuro i Batman, kawiarnia Apple Caffe. Pojawiły się również lekcje golfa i animacja na imprezę dziecięcą. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też ciasto upieczone przez organiztorów. Dzięki ogromnej wrażliwości uczestników koncertu udało się zebrać 5 tysięcy zł. Pieniądze te pomogą rodzicom Oliwki w dalszej diagnostyce oraz leczeniu córki. Mimo choroby, Oliwia dzielnie dotrwała do końca imprezy, ze wzruszeniem dziękując wszystkim artystom, organizatorom i darczyńcom.

W imieniu rodziców Oliwii, my również dziękujemy. :-)